Navigation

 

Global IMC Network

 

Against Wall נגד הגדר

04/06/2010 09:00
06/06/2010 16:00
הירשמו להסעות להפגנות ה- 4.6 - 6.6 נגד הגדר וההתנחלויות

 

43 שנות כיבוש, לצד כביש האפרטהייד 443 יום שישי 4.6

 

שיירה ועצרת סמוך לחרבתא

 

יחד נקרא: לא להפרדה – כן לפעולה משותפת!

 

לא לגירוש והפקעות – כן לחירות ולחופש תנועה!

 

לא לכיבוש – כן לשחרור ועצמאות!

 

בהפגנת ה-4.6 השנה נמקד את תשומת הלב במקרה אחד המקפל בתוכו את כל תולדות הכיבוש: הכפרים יאלו, עמואס ובית-נובא במובלעת לטרון, שהוחרבו עד היסוד על ידי הצבא הישראלי במהלך הכיבוש ביוני 1967. על חלק מאדמתם של הכפרים ההרוסים הוקמו התנחלויות כמו מבוא חורון, וחלקם האחר הפך לפארק קנדה, שם נוהגים אזרחים ישראלים לצאת לבלות בימי הפנאי. במשך שנים רבות נהגו תושביהם העקורים של שלושת הכפרים להתכנס בכפרים ההרוסים ביום ה-4 ביוני, אך עם הקמת גדר ההפרדה נלקח מהם גם המעט הזה, והאדמה שהייתה ביתם אסורה עליהם גם לביקור. אך העקורים אינם משלימים עם גירושם ואינם מוותרים על הזכות לשוב. עקורי שלושת הכפרים חיים היום, ברובם, בכפרים הסמוכים לכביש 443. בשנות השמונים הופקעו אלפי דונמים מתושבי הכפרים שלאורך הכביש בטענה שמטרתו העיקרית היא לשמש אותם כציר תנועה ראשי לרמאללה. למרות זאת, הכביש סגור כבר שנים לתנועת כלי רכב פלסטיניים. בעקבות פסיקת בג"צ יפתח קטע מהכביש, אך בצורה שלא תאפשר גישה קלה לרמאללה דרך מחסום ביתוניא או מחסום קלנדיה. הקטע שיפתח, אם כן, יהיה כביש שאינו מוביל לשום מקום. בצעדתנו המשותפת, ב-4.6 השנה, נרים את קולנו נגד מדיניות הנישול וההפרדה ונקרא יחד למען חיים בכבוד, בשוויון ובחופש.

 

נא להביא מים, כובעים ותעודות זהות

 

הסעות:

 

המגיעים עם מכוניות פרטיות מבקשים להתאסף בנקודות המפגש בערים השונות כדי לצאת בשיירה משותפת לעבר העצרת

 

ת"א – 9:30 ארלוזרוב – מסוף אל-על: יעקב 050-5733276, 09-7670801, manor12@zahav. net.il 

 

ירושלים –9:30 חניון גן הפעמון: מיקדו 052-4733453, mikaic@alt-info. org 

 

חיפה – פרטים יגיעו בהמשך. הרשמה: סבסטיאן – 050-6846056, sebisr@hotmail. com או דני 052-5655542

 

יש אפשרות להמשיך אחר-כך לשייח ג'ראח

 

בילעין יום שישי 4.6

 

ב-20 בפברואר 2005 עלו הדחפורים על התוואי המתוכנן של גדר ההפרדה באדמות בלעין והחלו עוקרים עצי זית. באותו יום נערכה בכפר ההפגנה הראשונה נגד הגדר. מאז הפך בלעין מכפר אנונימי, הידוע למתי מעט, לסמל בינלאומי של התנגדות עממית לעוול משווע. גדר ההפרדה הקיימת בבלעין מספחת למעשה לישראל כ-1,950 דונם, המהווים כמעט 50% מאדמות הכפר, במטרה לספחם להתנחלות מודיעין עלית. בג"ץ קבע בספטמבר 2007 כי תוואי הגדר הקיים בבלעין אינו חוקי אך הכשיר רטרואקטיבית חלק משכונת מגורים של מתנחלים, שהוקמה על אדמות הכפר בלי היתרי בנייה ובניגוד לחוק. רק בימים אלה מבוצעות העבודות שיחזירו לתושבי הכפר כ-600 דונם (כשליש) מהאדמות שנגזלו מהם. ההפגנות נתקלות בדיכוי קשה. לרוב הן מפוזרות במטולי גז מדמיע וכדורי מתכת מצופי גומי, אמצעים שכבר הרגו והסבו פציעות קשות. בחודשים האחרונים מנסה הצבא לחנוק את קולות ההתנגדות ולהפסיק את ההפגנות בבלעין לחלוטין: כמעט בכל שבוע נכנסים חיילים לכפר בשעות הלילה המאוחרות, פורצים לבתים, חוטפים תושבים ממיטותיהם ויורים רימוני גז לחצרות. עשרות מתושבי בלעין נעצרו, בהם כמה ממנהיגי המאבק הלא-אלים, והועברו למערכת ה"משפט" הצבאית. הפעילים בבלעין נחושים להמשיך במאבק העממי עד שהגדר תיפול וכל אדמות הכפר יוחזרו.

 

צרו קשר עם נגד גדרות ב- 052-6306787 אך ללא סמס ורק אם מוכרחים בדוא"ל 

 

bilin1aa@gmail. com

 

ציינו בדוא"ל את מספר הטלפון הנייד - אך הביאו בחשבון שלא מובטחת תשובה בזמן

 

יש אפשרות להמשיך אחר-כך לשייח ג'ראח

 

אל-וולג'ה יום שישי 4.6

 

עבודות הסלילה וההרס לבניית חומת ההפרדה בתוך אדמות וואלג'ה מתבצעות בימים אלה תחת התנגדות יומיומית כמעט, אליה מצטרפת כעט גם הפגנה שבועית. הכפר, השוכן דרומית לירושלים ומערבית לבית-לחם, עתיד להיות מנושל מכמעט כל אדמותיו - כ- 5000 דונם - ולהיות מסוגר מכל צדדיו ע"י חומת ההפרדה שתנתק אותו מירושלים, בית-לחם, ובעצם שאר העולם. לאחר הכיבוש של 1967 והשרטוט מחדש של הגבולות המוניציפליים של ירושלים, כמחצית מהשטח הבנוי של הכפר סופח לישראל ונכלל באיזור השיפוט של ירושלים, בעוד שהתושבים עצמם לא קיבלו תושבות או אזרחות ישראלית ונחשבים לא-חוקיים בבתיהם שלהם. כמחצית מאדמות הכפר כבר עוקלו ע"י הרשויות הישראליות לבניית ההתנחלויות הסמוכות הר גילה וגילה, ושטחים נסגרו לגישה לתושבי הכפר. בשל היעדר אישורי בנייה בשטחי C (לפי הסכמי אוסלו), הרשויות הישראליות גם הרסו בתים ומטעי פירות, ו- 35 בתים נוספים מיועדים להריסה כתוצאה מבניית החומה, שצפויה להיבנות בין אל-וואלג'ה ובית ג'אלה.

 

מירושלים - צרו קשר עם יותם במייל

 

jo_themo@yahoo. com

 

או בטלפון 054-4763800 - עדיף סמס

 

מתל-אביב - צרו קשר עם אילה בטלפון 052-4707885

 

יש אפשרות להמשיך אחר-כך לשייח ג'ראח

 

אל-מעסרה יום שישי 4.6

 

הכפר אל-מעסרה נמצא דרומית לבית לחם, במרחק של 13 ק"מ מהעיר, וחיים בו וב- 8 הכפרים בסביבתו כ-9000 איש. עד שנת 2000 התעסוקה באיזור הסתמכה ברובה על חקלאות ועבודה בתוך ישראל, אך לאחר שישראל מנעה מהתושבים כניסה ועבודה בתחומה, הוכפל אחוז האבטלה, ורוב התושבים ירדו אל מתחת לקו העוני. ישראל החלה בבניית גדר ההפרדה על אדמות הכפר אל-מעסרה והכפרים אום סלמונה, ואדי א-ניס וג'ורת א-שמעה בנובמבר 2006. במרחק 12 ק"מ מהקו הירוק, תוך ניסיון לספח את התנחלויות "גוש עציון", שכבר גזלו מהכפרים הפלסטינים חלקים גדולים של אדמה פורייה, הפקיעה ישראל לבניית הגדר באיזור 3500 דונם נוספים מאדמות הכפרים ועקרה כרמי ענבים ועצי זית עתיקים. הגדר גם מונעת מהתושבים להגיע דרך הכביש הראשי לעיר הקרובה בית לחם וכך גם גישה סבירה לשירותים בסיסיים, כמו רפואה וחינוך. יחד עם בניית הגדר החלה גם מחאת הכפר מעסרה המתאפיינת בדבקות באי-אלימות. הצבא עצר והרחיק פעילים מרכזיים מההפגנות, והוא מבצע פשיטות ליליות תכופות לכפר, הכוללות איומים, מכות והשחתת רכוש של פעילים, במטרה ללחוץ עליהם להפסיק את ההפגנות או לקחת בהן חלק. פעמים רבות הצבא מתנכל לפעילים כאשר הם עוברים במחסומים. במקרה אחד נחטף אחד הפעילים למשך ימים ועונה ע"י חוקריו, עד ששוחרר ללא כל האשמה.

 

צרו קשר עם דני במייל 

 

danybik@gmail. com

 

או בטלפון 050-8370450 - ללא סמס

 

יש אפשרות להמשיך אחר-כך לשייח ג'ראח

 

בית אומר יום שבת 5.6

 

בית אומר הוא כפר עם מסורת ארוכה של התנגדות לכיבוש הישראלי. הכפר, הממוקם צפונית מערבית לחברון ובו כ-14.5 אלף תושבים, נתון לפשיטות תכופות של הצבא, ביום ובלילה, אלימות לא-מובחנת, מעצרים, השחתת רכוש והתנכלויות מצד הצבא, וכן אלימות (כולל ירי), התנכלויות והשחתת עצים ויבולים חקלאיים בבית אומר או באדמות הסמוכות של סאפא מצד מתנחלי בת-עין וכרמי צור. הגדר החיצונית של ההתנחלות כרמי צור הוקמה ב-2006 תוך סיפוח של אדמות חקלאיות פרטיות של בית אומר. סלילת כביש 60 העובר דרך בית אומר, בין חברון לירושלים, ונסגר לעתים לתנועת התושבים ע"י הצבא - גם-כן עירבה הריסת בתים בבית אומר. בפברואר 2010 החלו תושבים בכפר לצאת להפגנות שבועיות נגד הכיבוש, גדר ההפרדה, ההתנחלויות והחנק הכלכלי והעוני העצומים שאלו יוצרים.

 

צרו קשר עם דני במייל 

 

danybik@gmail. com

 

או בטלפון 050-8370450 - ללא סמס

 

חברון (אל-ח'ליל) יום שבת 5.6

 

חברון (אל-ח'ליל) היא ביתם של מעל 160 אלף תושבים וכמה מאות מתנחלים יהודים, שנוכחותם ונוכחות הצבא שמגבה אותם יוצרת את אחד המקרים הקיצונים של הפרדה ואפרטהייד בגדה המערבית. פלסטינים אינם מורשים ע"י הצבא להיכנס לרחוב הראשי של העיר, רחוב שוהדה, המוקצה למתנחלים בלבד. להגבלות תנועה אלו יש השלכות כבדות על חייהם של מעל 30 אלף תושבי העיר, שתנועתם מוגבלת באיזור מגוריהם, המכונה הייץ' 2 בעקבות הסכם חברון, בעוד שלמתנחלים יש תנועה חופשית באיזור: פינויי בתים, הטלות עוצר, סגירת שווקים, סגירת רחובות, מחסומים צבאיים, הכפפה למשטר צבאי כולל חיפושים תדירים ומעצרים ללא האשמה, והיעדר הגנה מאלימות משתוללת של המתנחלים. כל אלה דחקו כ- 13 אלף פלסטינים לברוח מבתיהם במרכז חברון, תוך הפיכתה למעשה לעיר רפאים. חברון גם מוקפת התנחלויות ותושבי פאתי העיר נתונים בתכיפות להטרדות, אלימות, בניית מאחזים לא-חוקיים וגזל אדמות מצד המתנחלים, בגיבוי הרשויות הישראליות והצבא, המטיל צוי שטח צבאי סגור, מפרק רק את המבנים שבונים הפעילים הפלסטינים בתגובה לפעילות המאחזים הלא-חוקית של המתנחלים, ומשתמש ברימוני הלם וגז כנגד המפגינים הפלסטינים בלבד. לאחרונה החלו להתארגן הפגנות שבועיות ע"י הקבוצה המקומית והלא-מפלגתית יות' אגיינסט סטלמנטס, ששואפת לסיים את הפעילויות הקולוניאליסטיות של ישראל בפלסטין (בבניית והרחבת התנחלויות) דרך מאבק עממי לא-אלים ואי-ציות אזרחי.

 

צרו קשר עם אילה בטלפון 052-4707885

 

בית ג'אלה יום ראשון 6.6

 

מפעל ההתנחלויות הישראלי העצום במזרח ירושליים וסביבותיה הביא לבניית החומה עד לשטח הבנוי של בית-לחם ובית ג'אלה, שמנותקות מירושלים גם באמצעות כביש המנהרות, המדלג על בית לחם ובית ג'אלה בדרך להתנחלויות "גוש עציון". בימים אלה מתבצעות עבודות בניית החומה סביב בית ג'אלה. החומה צפויה לספח 3200 דונם מאדמות העיר, כולל 3000 דונם של חורש זית, מנזר, יקב ואת היער היחידי באיזור המשמש לבילוי. פעילים מהעיר ומהסביבה החלו באירגון הפגנות שבועיות עממיות כנגד הגדר, ההתנחלויות והכיבוש.

 

מירושלים - צרו קשר עם דניאל בטלפון 054-6236609

 

מתל-אביב - צרו קשר עם אילה בטלפון 052-4707885

 

!! חשוב !!

 

אנא הודיעו בהקדם האפשרי אם תוכלו לבוא עם רכב פרטי וקחו בחשבון הבדלים תרבותיים בבחירת הלבוש

 

נוסעות/ים, אינכן/ם חייבות/ים להשתתף בהוצאות הנסיעה, אבל אם יש באפשרותכן/ם, אל תחכו שיבקשו מכם/ן. הציעו לשלם בעצמכן/ם.

 

נהגים/ות, אינכן/ם חייבות/ים לשלם על הדלק. בקשו מהנוסעים/ות איתכם/ן להשתתף כפי היכולת. על היתרה תוכלו לקבל החזר דרך מרכז/ת ההסעה.

 

הבאות/ים בפעם הראשונה ומתענינות/ים אחרות/ים מוזמנות/ים לפנות לסבסטיאן בטלפון 050-6846056

 

הצטרפות להסעה מירושלים דורשת תאום נוסף לאחר הרישום

 

אנא הרשמו בהקדם (לא יאוחר מרביעי בערב), כדי להבטיח את מקומכם בהסעה המאורגנת וכדי להקל על ההתארגנות

 

 
 

Register for Transportation to June 4 - June 6 Weekly Demonstrations Against the Wall and the Settlements

 

43 Years of Occupation, near Apartheid Road 443 Friday June 4

 

Convoy and rally near Herbata village

 

Together we shall call:

 

NO to Apartheid – YES to joint action

 

NO to expulsion and expropriation – YES to liberty and freedom of movement 

 

NO to the occupation – YES to liberation and independence

 

On the June 4th demonstration we will focus on one case which embodies the entire history of the occupation: The villages Yalu, Amuas and Bet-Nuba in the Latrun enclave were completely destroyed by the Israeli army during the occupation in June 1967. On some of their lands settlements such as Mavo Horon were built; other lands became the Canada Park, where Israeli citizens spend their leisure time. For many years the uprooted residents of the three villages used to convene on these lands on the 4th of June. Yet, even this symbolic act was taken away from them with the erection of the Separation Wall. The land which used to be their home is now forbidden for visitation. However, the uprooted residents don't comply with their expulsion and insist on their right to return. The majority of the families live today in the villages around the road 443. During the 80's, thousands of dunams were expropriated from the residents of these villages under the pretense that the road will serve them as a major route to Ramllah. However, the road is closed to Palestinian vehicles for years. The Supreme Court has ordered to open a section of the road, in a way that will not enable easy access to Ramallah through trhe checkpoints of Bitunia or Kalandia. The opened road will hence lead to nowhere. In our joint rally on June 4th we will raise our voice against the policy of expropriation and segregation and call together for life in dignity, equality and freedom.

 

Transportation:

 

Those coming in private vehicles are asked to meet at the buses meeting points in order to leave in a convoy to the rally.

 

Tel Aviv – Central Train Station (Arlozerov) El Al Platform 9:30 – Ya'acov 050-5733276, 09-7670801, manor12@zahav. net.il 

 

Jerusalem – Hapaamon Garden Parking Lot – Mikado 052-4733453, mikaic@alt-info. org 

 

Haifa – to be announced – Sebastian 050-6846056, sebisr@hotmail. com, or Dani - 052-5655542

 

There is a possibility to proceed afterwards to Sheikh Jarrah.

 

Bil'in Friday June 4

 

Contact Phone Against Wall 052-6306787 (no SMS). Only if you must send e-mail with mobile phone number to bilin1aa@gmail. com... but reply in time is not guaranteed 

 

There is a possibility to proceed afterwards to Sheikh Jarrah.

 

Al Ma'asara Friday June 4

 

Contact Dany at danybik@gmail. com or 050-8370450 (no SMS)

 

There is a possibility to proceed afterwards to Sheikh Jarrah.

 

Al Walaje Friday June 4

 

From Jerusalem - contact Yotam at jo_themo@yahoo. com or 054-4763800 (preferably SMS)

 

From Tel Aviv - contact Ayala at 052-4707885

 

There is a possibility to proceed afterwards to Sheikh Jarrah.

 

Beit Ommar Saturday June 5

 

Contact Dany at danybik@gmail. com or 050-8370450 (no SMS)

 

Hebron (Al Khalil) Saturday June 5

 

Contact Ayala at 052-4707885

 

Beit Jala Sunday June 6

 

From Jerusalem - contact Daniel at 054-6236609

 

From Tel-Aviv - contact Ayala at 052-4707885

 

!! IMPORTANT !!

 

Please let us know as soon as possible if you can bring a car and take into consideration cultural differences in the choice of clothing

 

Passengers, you don't have to participate in the transportation expenses, but if you can afford it, please don't wait to be asked to pay - sugget it yourselves.

 

Drivers, you don't have to pay for the fuel. Please ask the passengers to participate if and as much as they can. You can get a refund through the transportation coordinator.

 

Newcomers and those requiring more information are invited to contact Sebastian at 050-6846056

 

Transportation from Jerusalem requires additional coordination after registration

 

Please register as early as you can (not later than Wednesday evening) to ensure a place in the organized transportation and ease the organizing process

 

 
 

    

Comments

Random Image

21_2
 

Syndicate

Syndicate content Features

Syndicate content Newswire