Upcoming Events

  • No upcoming events available
 

الإبحار

 

Global IMC Network

  • www.indymedia.org
 

גליון מס' 20 ליום הבינלאומי להזדהות עם קורבנות עינויים

 

  יום של הזדהות ומאבק לעולם ראוי

מאת ד"ר ישי מנוחין, מנכ"ל הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל

 

יום שבת ה-26 ביוני 2010 הוא יום השנה הבינלאומי להזדהות עם קורבנות עינויים. יום הזדהות כלל עולמי שנקבע על ידי האספה הכללית של האו"ם בחודש דצמבר 1997 כחלק מהמאבק הכלל עולמי בעינויים, בהתעללויות וביחס משפיל ולא הומאני לבני אדם. זהו גם יום בו אנו, מעבר להזדהות עם הקורבנות, אמורים להצהיר על מחויבות להמשך מאבק מקומי-לאומי ובינלאומי כנגד המשך העינויים וההתעללות של אנשי ממסד בקורבנותיהם. אנו, אזרחי ישראל, מחויבים ל"אמנה נגד עינויים ונגד יחס ועונשים אכזריים, בלתי אנושיים ומשפילים" שנחתמה בשנת 1984, מכיוון שזה הדבר הראוי ערכית, וגם בגלל שישראל חתמה על האמנה בשנת 1986 ואשררה את תמיכתה שוב ב-1991. אולם, למרות ש-145 מדינות חתמו על האמנה, אנו עדים יום יום להיקפן הנרחב של ההתעללויות והעינויים בחקירות בעולם בכלל ובישראל בפרט.

להמשך...

  עתירה חדשה של הוועד: פתיחת חקירה פלילית כנגד חוקרים המעורבים בהתעללויות ועינויים

עתירה חדשה שמתכוון להגיש הוועד, מיד עם סיום השביתה במערכת בתי המשפט, שבה וקוראת ליועץ המשפטי לממשלה להפעיל את סמכותו ולהורות, לאלתר, על פתיחת חקירה פלילית כנגד חוקרים המעורבים בתקיפה ו/או עינויים.

עלאא סאלם, נעצר ונחקר על ידי השב"כ במתקני בית המעצר במגרש הרוסים בירושלים. מעבר לאלימות הקשה, האיומים וההשפלה שעבר בחקירתו ותנאי הכליאה התת-אנושיים, השתמשו חוקרי השב"כ המעורבים בחקירה בשיטה לפיה הוחזק עלאא באיזוקים מכאיבים לפרקי זמן ממושכים בתנוחת שכיבה.

מטרתה של עתירה זו הינה, איפוא, להורות ליועץ המשפטי לממשלה להפעיל את סמכותו ולהורות, לאלתר, על פתיחת חקירה פלילית כנגד חוקרי השב"כ המעורבים בתקיפתו ו/או עינוייו של עלאא.

להמשך...

  בעקבות התערבות הוועד: "עתידה לקום ועדה לבדיקת חוקיות החיסולים"

"משרד המשפטים הודיע אתמול כי 'בקרוב מאוד' עתידה לקום ועדה לבדיקת חוקיות החיסולים, שעליה הוחלט בפסק הדין בעתירת הוועד נגד עינויים מדצמבר 2006" - כך נכתב ב"הארץ" בעקבות התערבות הוועד.

לקריאת הכתבה המלאה לחץ כאן

  נפתחה ההרשמה למלגת "אברט" - המלגה מיועדת לסטודנטים במסגרת פרוייקט קולנוע וזכויות אדם של הוועד

נפתחה ההרשמה לסטודנטים המעוניינים להצטרף ולהיות חלק מפעילות הוועד, תחת פרוייקט הדגל החינוכי העוסק בקולנוע וזכויות אדם.

במהלך השנה האחרונה פעלו במסגרת הפרויקט כשישה סטודנטים ממוסדות שונים תחת מלגות שונות. בימים אלה מתכנן הוועד את שנת הפעילות הקרובה, ופותח את ההרשמה למתמחים חדשים.

מלגת אברט, מיועדת לסטודנטים משנה ב' ומעלה המתגוררים באיזור ירושלים, לומדים במוסדות הלימוד המוכרים ע"י המועצה להשכלה גבוהה ומוכנים להשקיע מזמנם בקידום זכויות האדם במסגרת הפרוייקט.

המעוניינים במלגה מתבקשים לשלוח קו"ח עד ה-15.7 לכתובת: paula@stoptoture.org. il

לפרטים נוספים לחץ כאן

הצטרפו לוועד בפייסבוק!

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו כחברים בפייסבוק ולקבל מידע שוטף אודות פעילויות הוועד.

לצפייה והצטרפות לדף הפייסבוק לחץ כאן

אירועים

  הקרנת הסרט "רעב" (Hunger) ופאנל בסינמטק ירושלים, לרגל היום הבינלאומי להזדהות עם קורבנות עינויים והתעללויות

משרד הנציב העליון לזכויות אדם של האו"ם בשטחים הכבושים והוועד הציבורי נגד עינויים בישראל, בשיתוף עם סינמטק ירושלים מציג:

פאנל לרגל היום הבינלאומי להזדהות עם קורבנות עינויים והתעללויות ולהקרנת הסרט "רעב" (Hunger).

בין משתתפי הפאנל: ד"ר דוד סנש, פסיכולוג קליני; ד"ר ענת מטר, המחלקה לפילוסופיה באוניברסיטת ת"א ומהוועד הישראלי למען אסירים פלסטיניים; עו"ד באנה שוגרי-בדארנה, מנהלת המחלקה המשפטית - הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל.

לצפייה בהזמנה לאירוע.

 

  "עזה - כאן ועכשיו", ערב רב משתתפים בנושא המצור על עזה

ביום ראשון ה-4.7 נתכנס בגדה השמאלית לערב בנושא המצור על רצועת עזה.בכנס יתקיים פאנל רב משתתפים שישקף את המציאות ברצועת עזה כפי שהיא כיום ויעמיק בנושאים שונים הנוגעים להשפעת המצור על הרצועה ותושביה.לאחר הפאנל, יוקרן הסרט "פאתנה" (Fatenah), סרט האנימציה הפלסטיני הראשון, אשר מתעד את חייה של צעירה פלסטינית שנאלצת להתמודד מול המצור והשלכותיו.

לצפייה בהזמנה לאירועבמהלך האירוע יושק הדו"ח החדש המשותף לעדאלה ולוועד - "חשופים - עצירים פלסטינים במהלך מבצע עופרת יצוקה"

"חשופים - עצירים פלסטינים במהלך מבצע עופרת יצוקה" עוסק בהפרות החמורות של זכויות האדם שנגרמו על ידי מדינת ישראל במבצע "עופרת יצוקה".הדו"ח, שמתעד ומפרט את אותן הפרות חמורות, חוזרות ונשנות, של זכויות האדם במהלך עופרת יצוקה, חושף בפנינו לראשונה באופן פרטני, את היחס לאוכלוסיית הפלסטינים שנעצרו במהלך המבצע והועברו למשמורתה ולאחריותה של מדינת ישראל.

 

  למען גלעד שליט - קונצרט זעקה לעולם

ביום שני, 5.7 בשעה 17:30, יתקיים קונצרט למען גלעד שליט בשטח פתוח על יד קיבוץ כפר עזה.

לצפייה בהזמנה לאירוע.

רדיו "כל השלום" והטלוויזיה החברתית

 תוכנית רדיו ב"כל השלום" על יום ההזדהות הבינלאומי עם קורבנות עינויים ועל המחקר החדש אודות העצורים העזתים של מבצע "עופרת יצוקה".

להזנה לחץ כאן

 

"נשף היועץ המשפטי והסוכן החשאי" - אירוע הוועד לרגל יום זכויות האדם, בשיתוף הטלוויזיה החברתית

 

  "מדינת שב"כ", גדעון לוי

 

"חבר ערבי, מה שרצינו", דפנה והעוגיות

 

הצטרפו לשוחרי הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל!

  • ההצטרפות מהווה תמיכה ציבורית בפעילותו של הוועד ונטילת חלק במאבק למיגור העינויים וההתעללויות בידי רשויות החקירה ואכיפת החוק.
  • שוחרי הוועד מוזמנים להציע נושאים חדשים לפעילות הוועד ולהשפיע על פעילותו.
  • שוחרי הוועד מוזמנים לאירועים ולכנסים שמקיים הוועד, מקבלים עדכונים תקופתיים באמצעות הדואר האלקטרוני ואת פרסומי הוועד, הרואים אור בדפוס.
  • נבקש מהמצטרפים כשוחרים תרומה בסך 60, 120 או 180 ₪ לאדם בשנה – כל אחד ואחת על פי יכולתם ובחירתם. התרומות תוקדשנה במלואן למאבק בעינויים בישראל.

לפרטים נוספים והצטרפות: 02-6429825 paula@stoptorture. org.il

 לטופס ההצטרפות

לתרומה בכרטיס אשראי. אנא ציינו במשבצת ה"הערות" - "הצטרפות כשוחר/ת" (בתרומה מ-60 ש"ח ומעלה).

 

 

      

 

التعليقات

Random Image

The History of Getting Paid To Do Studies
 

تلقيم

لَقِّم المحتوى Features

لَقِّم المحتوى Newswire

 

ابحث