רדיו בעם

דף הבית  הצטרפות לוח שידורים ארכיון לא עובד לי פורום קישורים כתבו לנו
 

מי אנחנו?

אינדימדיה-ישראל היא ארגון לשינוי חברתי באמצעות תקשורת, המעודד התנסות רחבה של קבוצות אוכלוסיה שונות בהבעת דעות ומסרים באמצעות ערוצי תקשורת שונים, במטרה להביא להעלאת נושאים מגוונים לדיון ציבורי. דרך אתר  האינטרנט indymedia.org.il, באמצעות המגזין המודפס ויחד עם קבוצת הוידאו מנסה קבוצת התקשורת העצמאית לתעד ולחקור את המציאות הישראלית, ובכך לתרום לביטוי נרחב ומגוון של דעות בנושאים הנמצאים בשולי סדר היום הציבורי בישראל. אינדימדיה עוסקת בהקמת תשתית של אמצעי תקשורת אלטרנטיביים, ומכשירה קהילה גדלה של יחידים וקבוצות לעשות שימוש פעיל באמצעים אלה.

האתר במה חדשה מאפשר לכל יוצר לפרסם את פרי מוחו - טקסטים, יצירות ויזואליות וסאונד. במרוצת השנים הפך למאגר מקוון ובית לעשרות אלפי יצירות (מעל 10,000 יוצרים מקומיים).

שיתוף פעולה עם האתר הוליד את רדיו בעם.

המצב כיום בישראל הוא, שתחנות הרדיו כולן שייכות לממשלה, לצבא או לגופים מסחריים. כל המסרים מושפעים משיקולים מסחריים או פוליטיים. רדיו בעם חותר להבדל מצורה זו ולהוות רדיו עצמאי  שמונע משיקולים אידאולוגיים וחברתיים. אנחנו רואים את עצמנו חלק מתנועת הרדיו-האלטרנטיבי העולמית, וככאלה אנחנו מבקשים לבחון מחדש את העבודה והשידור על פי האנשים המרכיבים את התחנה ולא על פי סטנדרטים מקצועיים המקובלים בעולם הרדיו.

התחנה מתרכזת בשלוש מטרות עיקריות:

  • לדון בנושאים פוליטיים וחברתיים שלא מקבלים ביטוי נאות בכלי התקשורת הממוסדים. מגוון דעות רחב יותר, מגזרים שונים, בעיות חברתיות-כלכליות.

  • לעסוק בנושאים קהילתיים: בתוך הקהילה, עם ובעזרת אנשי הקהילה.

  • לעודד יצירה מקומית עצמאית, ולשמש מרכז למוזיקה עצמאית מקומית.

בכל הנושאים האלה יש שימת דגש משמעותי על הקניית כלים תיאורטיים ומעשיים בהפקה ושידור תכניות רדיו לפרטים וקבוצות באוכלוסיה. הפיכת הרדיו לפלטפורמה לשינוי חברתי- כמכשיר, כלי לשינוי, ובעשייה עצמה - כהעצמה וחינוך למודעות חברתית- פוליטית (כן, מה שזה אומר שאם בא לך לקחת חלק בקבוצה או בשידורים, אנחנו נשמח

עכשיו ברדיו בעם:
(גם בפס רחב)
שידורים נוספים -
MAHAR.24.04.03
לוח שידורים